Eğitim Takvimi

array(2) { [0]=> object(WP_Post)#2133 (24) { ["ID"]=> int(234) ["post_author"]=> string(1) "5" ["post_date"]=> string(19) "2014-03-21 12:05:53" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2014-03-21 12:05:53" ["post_content"]=> string(4089) "

PSM - İleri Seviye Uluslararası Sertifikalı Agile&Scrum Eğitimi İleri Seviye Uluslararası Sertifikalı Agile&Scrum Eğitimi ile Scrum'ın temellerini almış katılımcıların Agile ve Scrum alt yapılarını güçlendirmeleri amaçlamaktadır. Bununla beraber katılımcıların Scrum’ın doğru bir şekilde uygulanmasında ve organizasyonel değişime liderlik etmesinde kritik bir öneme sahip olan Scrum Master rolü hakkında derinlemesine bilgi edinmeleri hedeflenmektedir.

 • PMP sertifikasına sahip olanlar artık 2 günlük İleri Seviye Uluslararası Sertifikalı Agile & Scrum Eğitiminden 14 PDU kazanıyor.

EĞİTİMİN FAYDALARI

İki günlük eğitim boyunca katılımcılar, Scrum’ın organizasyonlarında doğru şekilde uygulanması ile ilgili beyin fırtınası yapma ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakalayacaklardır. Bu doğrultuda;

 • Scrum’ın doğru şekilde uygulanması, değişime liderlik edilmesi ve Scrum’ın organisazyon ile etkileşimi hakkında uzmanlık kazanılması,
 • Scrum Master’lık rolü ve sorumluluklarının detaylı br şekilde öğrenilmesi,
 • Agile ve Scrum alanındaki en önemli sertifikasyonlardan olan PSM II (Professional Scrum Master II) sertifikasyon sınavına hazırlanılması ve eğitim sonrasında sınavın alınması sağlanmaktadır.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Scrum’ın Temelleri

 • Scrum ve Scrum’ın Gelişimi

Scrum Teorisi

 • Scrum nasıl çalışır?
 • Scrum’ın temel prensipleri
 • Scrum prensiplerinin geleneksel yazılım geliştirme yaklaşımlarından farkı ve etkisi

Scrum Framework’ü ve Toplantılar

 • Scrum’daki roller, kurallar, prensipler ve bunların etkin kullanımı

Scrum ve Değişim

 • Scrum’ın getirdiği değişikliklere organizasyonun adapte olması

Scrum ve Total Cost of Ownership

 • Scrum ile geliştirilen ve sürdürülebilen yazılımlar üretmenin maliyeti ve toplam maliyetin optimize edilmesi

Scrum’da Takımlar

 • ‘Self-organizing’ ve ‘cross-functional’ Scrum takımları ve bu takımların geleneksel geliştirme gruplarından farklılıkları
 • ‘Self-organizing’ ve ‘cross-functional’ Scrum takımlarının başarısının arttırılması

Scrum’da Planlama

 • Projenin planlanması
 • Maliyet ve proje bitiş tarihinin hesaplanması

Scrum’da Öngörülebilirlik, Risk Yönetimi ve Raporlama

 • Scrum’ın deneyselliği
 • Tahminleme, maliyetlerin hesaplanması, süreç ve performansın takip edilmesi

Scrum’ın Büyük Ölçekli Projelerde Uygulanması

 • Scrum’ın birden fazla sayıda takımın dahil olduğu büyük projelerde başarılı şekilde uygulanması

KİMLER KATILMALI

İleri Seviye Uluslararası Sertifikalı Agile & Scrum Eğitimi mevcut yazılım geliştirme süreçlerinde iyileştirme arayışlarında olan, bu doğrultuda Scrum konusunda uzmanlık edinmek isteyen ya da Scrum uygulamakta olan ve problemler yaşayan tüm organizasyonlara yöneliktir. Eğitime iş analistleri, yazılımcılar, yazılım mimarları, testçiler, proje yöneticileri, bilgi işlem yöneticileri ve tüm diğer bilgi işlem çalışanları katılabilmektedir. Eğitime katılabilmek için PSM I sertifikasına sahip olmak ya da en az altı ay süre ile Scrum uygulanan proje/projelerde bulunmuş olmak gerekmektedir.

" ["post_title"]=> string(61) "İleri Seviye Uluslararası Sertifikalı Agile&Scrum Eğitimi" ["post_excerpt"]=> string(183) "İleri Seviye Uluslararası Sertifikalı Agile&Scrum Eğitimi ile Scrum'ın temellerini almış katılımcıların Agile ve Scrum alt yapılarını güçlendirmeleri amaçlamaktadır." ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(11) "scrummaster" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2017-04-05 08:34:17" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2017-04-05 08:34:17" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(56) "http://www.acm-software.com/?post_type=egitim&p=234" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(6) "egitim" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [1]=> object(WP_Post)#2089 (24) { ["ID"]=> int(3124) ["post_author"]=> string(2) "13" ["post_date"]=> string(19) "2015-06-19 12:51:12" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2015-06-19 12:51:12" ["post_content"]=> string(4339) "

Agile Management Mindset Workshop – 1 gün

The Economist Intelligence Unit’in 349 üst düzey yönetici ile yaptığı ‘Organisational Agility: How Business Can Survive and Thrive in Turbulent Times' anket çalışmasının da ortaya koyduğu gibi, üst düzey yöneticilerin hemen hemen hepsi (anket katılımcılarının %90’ı) şirketlerinin başarısı için organizasyonel çevikliğin kritik önem taşıdığını düşünüyor. Yine aynı çalışmaya göre, son yıllarda bir çok şirket (anket katılımcılarının %80’den fazlası), şirket genelinde iş yapış şekillerini ve organizasyonlarını çevikleştirmeye yönelik çalışmalar yürütüyor.

Peki, nedir bu Agile Management? 

Agile Management Mindset Workshop, sizleri Agile felsefesiyle tanıştırıyor ve yeni nesil yönetim modeline davet ediyor. Bakış açınızı sorgulatacak bu paradigma değişimi deneyimine şimdiden hazır olun!

Bu workshop ile ne öğreneceksiniz?

Agile bakış açısı gerçekte nedir?

Agile bir şirket ve özellikleri nelerdir?

Şirket kültürüne hayat vermek, Değerler Uygulamalar Haritası

Takım olmak

Kendi kendine organize olmak: takımları yetkilendirmek

Deneyselliğin gücü

Üretkenlik için ‘single focus’ kavramı

KAIZEN (sürekli iyileştirme) kültürü ve yalın (Lean) olmak

Organizasyonunuza ve süreçlerine hızlı bir bakış

Organizasyonunuzu ve süreçlerini geliştirmek için hızlı eylemler

Neden bu workshop’a katılmalısınız? 

Agile Management Mindset Workshop’ının katılımcılarına en etkin bir şekilde “İşte bu!” anını yaşattığı birçok kez kanıtlanmıştır. Çünkü;

Öğrenmenin ve sürekli iyileştirmenin önemini uygulamalı olarak gösterir.

Harvard Üniversite’nde okutulan dünyaca ünlü iş vakaları üzerinden ilerler.

Deneyimsel öğrenme, katılımcılarını workshop süresince ve sonrasında da düşündürür.

“İşte bu!” etkisi, bakış açısı dönüşümünü tetikler.

Workshop boyunca yapılan aktivitelerle öğrenmenin 4 şekli işlenir: - Fiziksel: deneyerek ve uygulayarak öğrenme - İşitsel: konuşarak ve duyarak öğrenme - Görsel: gözlemleyerek ve resmederek öğrenme - Zihinsel: problem çözerek ve düşünerek öğrenme

Kimler Katılmalı?

Eğlenceli oyun ve egzersizler dolu bu workshop takım olarak çalışma, üretkenlik ve yönetim konularında paradigma değişimi deneyimi arayışında olan üst kademe yöneticiler, birim müdürleri, takım liderleri, Scrum Master’lar, Product Owner’lar ve Agile takımları içindir. Workshop’a katılım için Agile yaklaşımlar konusunda bilgi veya deneyim gerekmemekle beraber, bilgi ve deneyim sahibi olanlar da temel bakış açılarını ve gerçekten Agile kültürünü ne kadar doğru içselleştirebildiklerini gözden geçirebilirler.

Not: Bu Workshop IT odaklı değil, yönetim bakış açısı odaklı olup tüm iş fonksiyonlarına yöneliktir.

Sertifikasyon:

Agile Management Mindset Workshop katılımcıları eğitim sonrası online sınavdan %80 ve üzeri başarılı bir skor alarak Agile Mindset sertifikasına sahip olabileceklerdir.

" ["post_title"]=> string(33) "Agile Management Mindset Workshop" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(40) "agile-management-mindset-workshop-egitim" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2017-05-17 07:38:15" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2017-05-17 07:38:15" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(57) "http://www.acm-software.com/?post_type=egitim&p=3124" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(6) "egitim" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } }
9 Haziran-9 Haziran 2017, İstanbul