Eğitim Takvimi

array(7) { [0]=> object(WP_Post)#2119 (24) { ["ID"]=> int(236) ["post_author"]=> string(1) "5" ["post_date"]=> string(19) "2014-03-21 12:07:13" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2014-03-21 12:07:13" ["post_content"]=> string(1186) "

Design Patterns With Java

Eğitimin Amacı

 • Tasarım Kalıpları tabanlı düşünme yetkinliği kazandırmak.
 • GOF'un tasarım kalıplarını ele almak ve en önemli ve sık kullanılanlarını teorik ve pratik olarak öğrenmek.
 • Kalıpları, katılımcıların yardımıyla onların iş alanlarındaki problemlere uygulamak.

Eğitimin Faydaları

 • Tasarım kalıbı tabanlı düşünme.
 • Problem çözme.
 • Formal olarak tasarım ve programlama yapabilmek.

Eğitimin İçeriği

 • Object-Oriented Principles: Cohesion and Coupling
 • Concept of Design Pattern
 • GOF Design Patterns
 • Creational Patterns
 • Structural Patterns
 • Behavioral Patterns


** Eğitimdeki kod örnekleri Java ile verilecektir.

Kimler Katılmalı

 • Yazılım tasarımcıları.
 • Yazılım mimarları ve adayları.
 • Tecrübeli programcılar.
" ["post_title"]=> string(24) "Design Patterns Eğitimi" ["post_excerpt"]=> string(137) "Yazılım geliştiricilerin ve tasarımcıların işini kolaylaştıran Design Pattern’lar hakkında teknik ve uygulamalı bir eğitim." ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(23) "design-patterns-egitimi" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2017-09-11 14:05:37" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2017-09-11 14:05:37" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(56) "http://www.acm-software.com/?post_type=egitim&p=236" ["menu_order"]=> int(6) ["post_type"]=> string(6) "egitim" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [1]=> object(WP_Post)#2122 (24) { ["ID"]=> int(2866) ["post_author"]=> string(1) "5" ["post_date"]=> string(19) "2015-05-04 11:18:09" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2015-05-04 11:18:09" ["post_content"]=> string(975) "

Eğitimin Amacı

Basit, anlaşılır ve etkin kod nasıl yazılır? 

Eğitimin Faydaları

Daha basit ve etkin kod yazımı.

Eğitimin İçeriği

 • Principles of Clean Code
 • SOLID Principles
 • Naming, Formatting, Commenting
 • Effective Classes and Methods
 • Error Handling
 • Test Driven Developement
 • Unit Testing using Unit
 • Refactoring 

Açıklamalar

 • Eğitimde verilecek kod örnekleri Java'dandır. 
 • Eğitimde R. C. Martin'in Clean Code, Steve MacConnell'in Code Complete ve J. Bloch'ın Effective Java kitaplarından faydalanılmaktadır.
 • Eğitimde kullanılan diller; JDK, Eclipse, Acrobat Reader ve bir tarayıcı. 

Kimler Katılmalı

Her seviyeden nesne-merkezli dillerle geliştirme yapan programcılar.

" ["post_title"]=> string(31) "Temiz Kod Eğitimi (Clean Code)" ["post_excerpt"]=> string(237) "Bu eğitim, yazılımcıların daha kaliteli kod yazmalarına yardımcı olması için tasarlandı. Kaliteli kod sade, yalın, test edilebilir, daha sonra müdahale edilebilir ve iş alanını ifade eder şekilde yazılmış olmalıdır." ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(17) "temiz-kod-egitimi" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2017-08-02 14:01:23" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2017-08-02 14:01:23" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(57) "http://www.acm-software.com/?post_type=egitim&p=2866" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(6) "egitim" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [2]=> object(WP_Post)#2274 (24) { ["ID"]=> int(4177) ["post_author"]=> string(1) "2" ["post_date"]=> string(19) "2017-02-19 22:38:36" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2017-02-19 22:38:36" ["post_content"]=> string(2499) "

LKU Kanban System Design (2 Gün)

Seviye: KMP Başlangıç (KMP Foundation I) Ajanda: Servis Yönelimli Hedef Yetkinlik: Çeviklik Sertifika: LKU KMP I Katılım Sertifikası[1] Kimler Almalı:  “Şu andaki sistemimi nasıl daha iyi, daha öngörülebilir, daha istikrarlı hale getirebilirim öğrenmek istiyorum.” “KMP olma yolunda ilerlemek, organizasyon içerisinde daha iyi kararlar alabilmek, ve iş akışlarını modernize ederek servis verimini yükseltip müşteri memnuniyetini arttırmak istiyorum.” “Organizasyon içerisinde olasılıklı yaklaşımları kullanarak daha istikrarlı ve iyi planlama yapabilmek istiyorum.” İçerik: Kanban metodunu ve akış, pull, birlikte çalışarak iyileştirme kavramlarının bilgilerini içerir. Eğitim içinde, gerçek bir Kanban sistemi kurgulamak, için Kanban simülasyonu ve atölye çalışmaları bulunmaktadır. Bu eğitim özetle;
 • work-in-progress kısıtlamasının nasıl uygulanacağını,
 • ertelenebilen söz / sorumluluk alınabilecek en geç zaman (deffered commitment) kavramının ne olduğunu,
 • akışlarda kullanılacak olan açık ve belirgin kuralların nasıl belirlendiğini,
 • Servis Sınıfları’nın (Classes of Service) nasıl belirlendiğini,
 • Talep Analizi (Demand Analysis) kavramını,
öğreten içerikleri barındırır. Öğrenilen teknikler GetKanban [2] oyunu ile pekiştirilecektir. Faydalar: TDaha hızlı, esnek, uyumlu, istikrarlı bir organizasyon oluşturmak için gereken temel bilgileri aktarır. Organizasyon seviyesinde daha iyi risk yönetimi ve denetim kontrol yapısının oluşmasına yardımcı olur. Organizasyon içerisinde oluşturulmak istenen çevik düşünce yapısı için zemin hazırlar. --------------------------------------------------------------------------------- [1] Bu bir katılım sertifikasıdır. Kanban Management Professional (KMP) sertifikasını almak için gereken ilk katılım sertifikası. [2] GetKanban, Kanban simülasyon oyunu. https://getkanban.com/    " ["post_title"]=> string(41) "Kanban Eğitimi: LKU Kanban System Design" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(39) "kanban-egitimi-lku-kanban-system-design" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2017-09-12 08:31:14" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2017-09-12 08:31:14" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(57) "http://www.acm-software.com/?post_type=egitim&p=4177" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(6) "egitim" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [3]=> object(WP_Post)#2272 (24) { ["ID"]=> int(4341) ["post_author"]=> string(1) "2" ["post_date"]=> string(19) "2017-07-13 13:34:30" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2017-07-13 13:34:30" ["post_content"]=> string(4804) "

Docker ve Container Teknolojileri Temel Eğitimi

Günümüz rekabet ortamında yazılım ürünlerinde giderilen problemlerin ve yeni özelliklerin bir an önce devreye alınması için hızlı ve güvenli sürüm değiştirme ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu ihtiyaç DevOps adı verilen ve dar kapsamı ile sürekli entegrasyon (Continuous Integration) ve sürekli teslim (Continuous Delivery) konseptlerini de içeren bir XX'i hayatımıza sokmuştur. Tam bu noktada Container'ler en iyileştirilmiş ve endüstride kabul görmüş DevOps pratiklerinin uygulanmasını kolaylaştırmak, alınan faydaları artırmak son olarak da ihtiyaçlara daha doğal ve etkili çözümler sunmak üzere ortaya çıkmışlardır.

Bu eğitimin amacı, katılımcılara Docker ve Container teknolojilerinin çözdüğü problemleri anlatmak ve bu teknolojileri uygulamalı olarak tanıtmak ile birlikte katılımcıların Container'ları oluşturan alt bileşenler ile ilgili detaylı uygulamalı bilgi almalarını dolayısıyla da bu teknolojiyi içselleştirmelerini sağlamaktır.

Eğitimin Faydaları

 • Bilişim dünyası tarafından kısa sürede yüksek kabul görmüş ve gerek geliştirme gerek test gerekse de üretim ortamlarında verimlilik ve çevikliği artırdığı kanıtlanmış Container teknolojileri ile tanışacak
 • Container teknolojilerinin farklı alanlarda nasıl kullanıldığını ve ne gibi faydalar sağladığını öğrenecek
 • Bu teknolojiyi oluşturan bileşenleri detaylı olarak tanıyarak karşınıza çıkabilecek problemlerle daha iyi baş edebilecek
 • Container teknolojilerini mevcut iş akışınıza nasıl uygulayabileceğinizi görecek ve kolayca adapte edebilecek bilgiye sahip olacaksınız.

Eğitimin İçeriği

Motivasyon

Bu bölümde Container teknolojilerine ihtiyaç duymamıza sebep olan problemler, bu problemlere Container teknolojilerinin sunduğu çözümler ile birlikte bu çözümlerin avantaj ve dezavantajları ele alınacaktır.

Ön Hazırlık

Container teknolojilerini başarılı ve doğal bir şekilde uygulayabilmek için öncelikle bu teknolojiyi oluşturan bileşenlerin doğru bir şekilde anlaşılması gerekmektedir. Bunu sağlamak için öncelikle Linux ve Container bileşenleri ile ilgili temel bilgiler uygulamalı olarak yapılacaktır.
Bu bölümde katılımcılar ikişerli gruplar halinde kısa teorik bilgi sonrası uygulamalar yaparak sonraki bölümlerde üzerlerinde daha detaylı durulacak konular hakkında ön bilgi sahibi olacaklardır.

Giriş

Container teknolojileri en popüler örneği olan Docker ile birlikte detaylı ve uygulamalı olarak anlatılacaktır. Katılımcılar bilgisayarlarında eğitmen tarafından gösterilen uygulamaları yaparak ilgili teknolojinin dinamiklerini kavrayacaktlardır.

Teknikler, Araçlar ve Püf Noktalar

Docker'a aşinalık kazanan katılımcılara Docker ekosistemindeki araçlar tanıtılacak, en iyileştirilmiş tekniklerle ilgili bilgiler verilecek ve püf noktalardan bahsedilecektir. Bu bölüm sonunda katılımcıların tanıtılan teknolojiyi bütün yönleri ile kavraması hedeflenecektir.

Uçtan Uca Dönüşüm

Basit örneklerle Container teknolojilerinden Docker'a aşinalık kazanan katılımcılar eğitmen eşliğinde ikili gruplar halinde birkaç klasik uygulamayı Dockerize ederek buluta taşıyacaklardır. Bu bölümün amacı katılımcıların edindiği teorik ve pratik bilgiyi pekiştirmek olacaktır.

Problem Çözme

Öncelikle katılımcılara sık karşılaşacakları problemler tanıtılacaktır. Daha sonra birkaç durum üzerinden uygulamalı olarak yine gruplar halinde değişik problemleri çözmeleri beklenecektir.

Gözden Geçirme ve Kapanış

Son bölümde eğitim boyunca üzerinde durulan konular tekrar edilecek ve bütün eğitim boyunca verilen bilgilerin pekiştirilmesi ile birlikte bundan sonra katılımcıların kendi başlarına atabilecekleri adımlar hakkında bilgi sağlanacaktır.

Kimler Katılmalı

İçeriği yukarıda detaylandırılan giriş niteliğindeki bu uygulamalı eğitime yazılım geliştirici, yazılım mimarı, test, DevOps ve operasyon mühendisleri ile birlikte ilgili bütün bilgi işlem personeli katılabilir.
Katılımcılardan beklenen konuya ilgi ile birlikte bir yazılım uygulamasının üretim ortamına kadar olan hazırlığıyla ilgili bilgi sahibi olmalarıdır.

" ["post_title"]=> string(48) "Docker ve Container Teknolojileri Temel Eğitimi" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(47) "docker-ve-container-teknolojileri-temel-egitimi" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2017-08-22 07:14:09" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2017-08-22 07:14:09" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(57) "http://www.acm-software.com/?post_type=egitim&p=4341" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(6) "egitim" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [4]=> object(WP_Post)#2268 (24) { ["ID"]=> int(3369) ["post_author"]=> string(1) "5" ["post_date"]=> string(19) "2015-09-22 08:28:18" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2015-09-22 08:28:18" ["post_content"]=> string(4005) "

Scrum müşteri isteklerine daha hızlı cevap verebilen, esnek, kalitesi yüksek yazılımlar üretilebilmesine olanak sağlayan popüler bir yazılım geliştirme yönetimsel altyapısıdır. Bu eğitimin amacı, Scrum’ın temellerini katılımcılara örnek proje üzerinde uygulamalı olarak aktarmak ve katılımcıların Scrum konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır.

NEDEN ULUSLARARASI SERTİFİKALI AGILE&SCRUM EĞİTİMİ?

 • Scrum'ın yaratıcısı Ken Schwaber tarafından akredite edilmiş sertifikalı eğitmenler (PSMT) tarafından verilmesi,
 • Alanında en saygın organizasyon olan Scrum.org tarafından hazırlanmış ve uluslararası standartlarda en başarılı eğitim kabul edilmesi,
 • İçeriği ve konuların işlenişinin dünyanın her yerinde aynı olması,
 • Her yıl tüm dünyadan teknoloji liderlerlerinin de aralarında bulunduğu şirketlerden binlerce kişinin katılması.Türkiye ve bölgesinde 200'den fazla şirketten, 4000'in üzerinde kişinin katıldığı bu eğitim, Türkiye ve bölgesinde Scrum.org sertifikalı eğitim vermeye yetkili tek kurum olan ACM tarafından verilmektedir.

EĞİTİMİN FAYDALARI

 • Tüm dünyanın uygulamakta olduğu, başarıları kanıtlanmış Scrum yazılım proje yönetimi yaklaşımı konusunda, uygulama ve workshop çalışmaları ile bilgi sahibi olacak,
 • Yazılım projelerinde başarıyı, hızı, esnekliği ve kaliteyi arttırmak için gereken popüler teknikleri öğrenecek,
 • Agile ve Scrum alanındaki en önemli sertifikasyonlardan olan PSM I ( Professional Scrum Master I ) sertifikasyon sınavına hazırlanacaksınız.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Scrum’ı başarıyla uygulayabilmek için öncelikle Scrum altyapısının anlaşılması gerekmektedir. Bunun için eğitim boyunca katılımcılar ekipler halinde aktif bir şekilde bir proje üzerinde Scrum’ı uygulayarak ilerleyecekler ve aşağıdaki konular hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Scrum Altyapısı Scrum, Scrum’daki roller ve sorumlulukları, kurallar, prensipler, toplantılar, geri bildirim ve kontrol mekanizmaları, çıktılar. Scrum & Agile Scrum’ın temelleri, Scrum’ın Agile içindeki yeri ve mevcut konumu, Scrum’ın kazandırdığı değer, üretkenlik artışı ve temelindeki ‘self-organization’ pratiği. Scrum’da Planlama Product Backlog yönetimi, Release planlaması, Sprint’leri planlama, proje gereksinimlerini etkin bir şekilde ifade edebilme, Task’lerin oluşturulması. Scrum’ın Sağlıklı Bir Şekilde Sürdürülebilmesi Scrum adaptasyonu ve geçiş sürecinde yapılma ihtimali olan yanlışlar, bu yanlışlardan kaçınma yolları, adaptasyon sürecinde karşılaşılabilecek diğer zorluklar. Scrum’a Başlamak Eğitim sonrasında Scrum’ı hayata geçirmek için adımlar.

KİMLER KATILMALI

Uluslararası Sertifikalı Agile & Scrum Eğitimi mevcut yazılım geliştirme süreçlerinde iyileştirme arayışlarında olan, bu doğrultuda Scrum konusunda bilgi edinmek isteyen ya da Scrum uygulamakta olan tüm organizasyonlara yöneliktir. Eğitime iş analistleri, yazılımcılar, yazılım mimarları, testçiler, proje yöneticileri, bilgi işlem yöneticileri, ve tüm diğer bilgi işlem çalışanları katılabilmektedir. Bu eğitime katılmak için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

" ["post_title"]=> string(47) "Uluslararası Sertifikalı Agile&Scrum Eğitimi" ["post_excerpt"]=> string(177) "Agile felsefesi ve popüler bir Agile metodolojisi olan Scrum hakkında genel bilgilerin verildiği, şirketlerinde hızla Agile’a geçmeyi düşünenler için Agile eğitimi." ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(54) "uluslararasi-sertifikali-agilescrum-egitimi-istanbul-2" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2017-09-20 11:00:47" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2017-09-20 11:00:47" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(57) "http://www.acm-software.com/?post_type=egitim&p=3369" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(6) "egitim" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [5]=> object(WP_Post)#2267 (24) { ["ID"]=> int(234) ["post_author"]=> string(1) "5" ["post_date"]=> string(19) "2014-03-21 12:05:53" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2014-03-21 12:05:53" ["post_content"]=> string(4089) "

PSM - İleri Seviye Uluslararası Sertifikalı Agile&Scrum Eğitimi İleri Seviye Uluslararası Sertifikalı Agile&Scrum Eğitimi ile Scrum'ın temellerini almış katılımcıların Agile ve Scrum alt yapılarını güçlendirmeleri amaçlamaktadır. Bununla beraber katılımcıların Scrum’ın doğru bir şekilde uygulanmasında ve organizasyonel değişime liderlik etmesinde kritik bir öneme sahip olan Scrum Master rolü hakkında derinlemesine bilgi edinmeleri hedeflenmektedir.

 • PMP sertifikasına sahip olanlar artık 2 günlük İleri Seviye Uluslararası Sertifikalı Agile & Scrum Eğitiminden 14 PDU kazanıyor.

EĞİTİMİN FAYDALARI

İki günlük eğitim boyunca katılımcılar, Scrum’ın organizasyonlarında doğru şekilde uygulanması ile ilgili beyin fırtınası yapma ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakalayacaklardır. Bu doğrultuda;

 • Scrum’ın doğru şekilde uygulanması, değişime liderlik edilmesi ve Scrum’ın organisazyon ile etkileşimi hakkında uzmanlık kazanılması,
 • Scrum Master’lık rolü ve sorumluluklarının detaylı br şekilde öğrenilmesi,
 • Agile ve Scrum alanındaki en önemli sertifikasyonlardan olan PSM II (Professional Scrum Master II) sertifikasyon sınavına hazırlanılması ve eğitim sonrasında sınavın alınması sağlanmaktadır.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Scrum’ın Temelleri

 • Scrum ve Scrum’ın Gelişimi

Scrum Teorisi

 • Scrum nasıl çalışır?
 • Scrum’ın temel prensipleri
 • Scrum prensiplerinin geleneksel yazılım geliştirme yaklaşımlarından farkı ve etkisi

Scrum Framework’ü ve Toplantılar

 • Scrum’daki roller, kurallar, prensipler ve bunların etkin kullanımı

Scrum ve Değişim

 • Scrum’ın getirdiği değişikliklere organizasyonun adapte olması

Scrum ve Total Cost of Ownership

 • Scrum ile geliştirilen ve sürdürülebilen yazılımlar üretmenin maliyeti ve toplam maliyetin optimize edilmesi

Scrum’da Takımlar

 • ‘Self-organizing’ ve ‘cross-functional’ Scrum takımları ve bu takımların geleneksel geliştirme gruplarından farklılıkları
 • ‘Self-organizing’ ve ‘cross-functional’ Scrum takımlarının başarısının arttırılması

Scrum’da Planlama

 • Projenin planlanması
 • Maliyet ve proje bitiş tarihinin hesaplanması

Scrum’da Öngörülebilirlik, Risk Yönetimi ve Raporlama

 • Scrum’ın deneyselliği
 • Tahminleme, maliyetlerin hesaplanması, süreç ve performansın takip edilmesi

Scrum’ın Büyük Ölçekli Projelerde Uygulanması

 • Scrum’ın birden fazla sayıda takımın dahil olduğu büyük projelerde başarılı şekilde uygulanması

KİMLER KATILMALI

İleri Seviye Uluslararası Sertifikalı Agile & Scrum Eğitimi mevcut yazılım geliştirme süreçlerinde iyileştirme arayışlarında olan, bu doğrultuda Scrum konusunda uzmanlık edinmek isteyen ya da Scrum uygulamakta olan ve problemler yaşayan tüm organizasyonlara yöneliktir. Eğitime iş analistleri, yazılımcılar, yazılım mimarları, testçiler, proje yöneticileri, bilgi işlem yöneticileri ve tüm diğer bilgi işlem çalışanları katılabilmektedir. Eğitime katılabilmek için PSM I sertifikasına sahip olmak ya da en az altı ay süre ile Scrum uygulanan proje/projelerde bulunmuş olmak gerekmektedir.

" ["post_title"]=> string(61) "İleri Seviye Uluslararası Sertifikalı Agile&Scrum Eğitimi" ["post_excerpt"]=> string(183) "İleri Seviye Uluslararası Sertifikalı Agile&Scrum Eğitimi ile Scrum'ın temellerini almış katılımcıların Agile ve Scrum alt yapılarını güçlendirmeleri amaçlamaktadır." ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(11) "scrummaster" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2017-08-24 12:56:51" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2017-08-24 12:56:51" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(56) "http://www.acm-software.com/?post_type=egitim&p=234" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(6) "egitim" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [6]=> object(WP_Post)#2266 (24) { ["ID"]=> int(3028) ["post_author"]=> string(1) "5" ["post_date"]=> string(19) "2015-06-07 14:11:16" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2015-06-07 14:11:16" ["post_content"]=> string(2562) "

PSM

Uluslararası Sertifikalı Product Owner eğitimi, Scrum çerçevesinde ve kompleks sistemlerde nasıl ürün veya IT geliştirme yöneticisi olunması gerektiğini öğretmektedir. Bu eğitimle katılımcılar Product Owner rolü ve sorumlulukları üzerine ayrıntılı bilgi sahibi olmakla beraber müşterinin Scrum uygulamalarına dahil olması ve Scrum takımları ile işbirliğinin arttırılması amaçlanmaktadır.

EĞİTİMİN FAYDALARI

İçeriği ve sertifikasyonu Scrum.org tarafından düzenlenen iki günlük eğitim boyunca katılımcıların aşağıdaki faydaları sağlamaları amaçlanmaktadır;

 • Scrum çerçevesinde uygulanan ilke ve teknikleri kullanarak, karmaşık bir ortamda fonksiyonel gereksinim ve beklentileri yönetilmesi,
 • Müşterinin Scrum takımlarına dahil olması ve işbirliği içinde çalışması,
 • Riskin kontrol altında tutulması ile değerin, üretkenliğin ve sahip olma maliyetinin (TCO) maksimize edilmesinin öğrenilmesi,
 • Agile ve Scrum alanındaki en önemli sertifikasyonlardan olan PSPO I (Professional Scrum Product Owner I) sertifikasyon sınavına hazırlanılması.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Değer Odaklı Geliştirme

 • Ürünün yarattığı değeri arttırmak
 • Ürünün değerini arttırmak ve başarı ölçümleme stratejileri

Ürün Yönetimi

 • Agile ürün yönetimi

Gereksinimleri Yönetmek

 • ‘Product Backlog’ kavramı
 • ‘User Story’ler oluşturma ve önceliklendirilmesi
 • ‘Product Backlog Grooming’

Release Planlaması

 • ‘Release’ hedefinin ve gereksinimlerinin belirlenmesi
 • Backlog tahmini, düzenlemesi ve planlaması

Ürünleri Yönetmek

 • ‘Total Cost of Ownership’ kavramı
 • Ürünün değerini maksimize etmek

KİMLER KATILMALI

Uluslararası Sertifikalı Product Owner Eğitimi ürün müdürleri, IT çalışanları ve Product Owner konusunda uzmanlık edinmek isteyen herkese yöneliktir. Eğitime katılabilmek için temel düzeyde Scrum bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

" ["post_title"]=> string(49) "Uluslararası Sertifikalı Product Owner Eğitimi" ["post_excerpt"]=> string(140) "Scrum içerisinde önemli bir role sahip olan ‘Product Owner’ rolü hakkında, uluslararası sertifikasyona sahip, detaylı bir eğitim." ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(48) "uluslararasi-sertifikali-product-owner-egitimi-2" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2017-09-12 08:35:57" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2017-09-12 08:35:57" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(57) "http://www.acm-software.com/?post_type=egitim&p=3028" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(6) "egitim" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } }
12 Ekim-13 Ekim 2017, İstanbul