sitegorsel_0002_Vector-Smart-Object

Agile Takım Koçluğu

“Sorunlara değil, takımlara koçluk yapmak”

 

Her takımın uyum içinde işleyen duruma gelmesi için geçtiği dört önemli aşama vardır. Oluşma, Çarpışma, Normlaşma, Çalışma. Takımların çalışır duruma gelmeden önce oluşma adımıyla başladığı bu süreçte iç çatışmaların olması ve normlar oluşturarak işler duruma gelmeleri esnasında Agile pratiklerin uygulanması, değerlerinin içselleştirilmesi ve düzenli ritüellerin alışkanlık haline gelmesi gerekmektedir. Bu süreçte takımların sürekli olarak desteğe ihtiyacı olur. Agile dönüşüm yolculuğunda takıldıkları konular, ortaya çıkan sıradışı bir durumda ne yapacaklarına dair kararsızlık gibi olası birçok destek ihtiyacı anı takımları beklemektedir. ACM’in Agile takımlarına yıllardır koçluk yapmakta olan tecrübeli koçları bu anlar için sürekli olarak takımların yanında yer almaktadır. ACM’in Agile koçları bugüne kadar yüzlerce takım ve binlerce takım üyesine koçluk yapmış, yeni alışkanlıkların kazanılması sırasında ortaya çıkan problemlere kalıcı çözümlerin bulunması ile ilgili önemli bir know-how oluşturmuş bir ekipten oluşmaktadır. ACM’in koçluk yaklaşımı sorunlara koçluk yaprak çözümleri söylemek değil, takımlara ve takım üyelerine koçluk yaparak çözümü kendilerinin bulmasını veya üretmesini sağlamaktır. Bu sayede takımlar kendi kendine organize olabilen ve kolektif sahiplenmeye ulaşabilmiş başarılı takımlar haline gelirler.

build_measure_learn1

Uzman Danışman ve Koç Kadromuz

ACM uzun zamandır Scrum.org, Scrum Alliance, Agile Alliance gibi dünyada konularında en saygın organizasyonlar ile iş birliği ve stratejik ortaklıkları ile eğitim ve danışmanlık  kapsamında çalışmalar yürütmektedir.

Bünyesinde yerli ve yabancı toplam 20 Agile Danışmanı/Koçu ile Avrupa’nın en büyük Agile Danışmanlık firmalarından olan ACM ayrıca :

  • Projelerinde ihtiyaç duydukça yakın çalışma içerisinde bulunduğu organizasyonlardan, mühendislik pratikleri ya da süreç iyileştirmesi ile ilgili aralarında Ken Schwaber, Jim Coplien, J.B Rainsberger gibi düşünce liderlerinin de bulunduğu yaklaşık 250 kişilik global bir kadrodan hızla destek alabilmekte,
  • Danışman ve koçlarını her sene yılda 4 kez, 2 si Amerika’da olmak üzere zorunlu Koçluk gelişim toplantılarına göndermekte,
  • Agile ve Scrum konusunda yaşanan gelişmeler ve dünyadaki uygulamalardan global bir senkronizasyon ağı içerisinde hızla haberdar olabilmektedir.
  • ACM danışman ve koçlarının tümü uluslararası eğitmen, koç, kurumsal danışman gibi sertifikalara sahiptirler.

sitegorsel_0000_Vector-Smart-Object

ACM’i sadece Türkiye’de değil, bölgede de benzersiz kılan temel özellikler:

  • Şu ana kadar yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirmiş olduğu projelerin kalıcı başarıları,
  • Türkiye’deki lokal Agile toplulukları başlatması, liderlik etmesi ve çevre Agile topluluklara verdiği destek (www.agileturkey.orgsummit.agileturkey.orgagiletalks.com, Agile danışman ve koçları tarafından yazılan ve çeşitli mecralarda yayınlanan makale ve kitaplar),
  • Uluslararası seviyelerin çok üzerinde, yüksek kalitedeki eğitim ve danışmanlık hizmetleri ve
  • 50.000 saat üzerindeki Hands-on Agile koçluk ve danışmanlık tecrübesidir.

 

 Agile Koçlara Koçluk

“Bir kişiye balık verirsen, o gün karnını doyurursun.

Balık tutmayı öğretirsen, her gün karnını doyurursun.”

sitegorsel_0001_Vector-Smart-Object

ACM’in deneyimli koçlarının koçluk yeteneklerinden faydalanarak Agile dönüşüm yolculuğunda ilerleyen takımlar ve takım üyelerinin dışında, organizasyonun koçluk yeteneğini kazanması da önem taşımaktadır. ACM koçları bu sebeple organizasyondaki koç adaylarına koçluk yapmayı da en önemli özellikleri arasında bulundurmaktadır. ACM koçları sadece takım koçluğu yaparak değil organizasyondaki koçlara da koçluk yaparak, organizasyonun kendisinin bu yeteneği kazanmasına yardımcı olur. Bu koçlar Agile takımlarındaki Scrum Master’lar olabileceği gibi, süreç yöneticileri, proje yöneticileri gibi çeşitli unvanlarda kişilerden de oluşabilir.

ACM Danışman ve Koç seçimi

ACM dönüşüm projelerinde birlikte çalışacağı danışmanları/koçları özenle eler ve uluslararası topluluk içerisinde de ses getirebilecek potansiyele sahip olan adayları kadrosuna alır. Yeni Danışman/Koçların tümü ACM’in 48 haftalık Agile Coach programına dahil edilerek eğitilir.

How to buy Baclofen without prescription buy baclofen online cheap. Buy Generic Baclofen Online! Without prescription needed. generic Antabuse.