Agile Management Mindset Workshop


Call Us +90 (212) 268 7840


Agile Management Mindset Workshop – 1 gün

The Economist Intelligence Unit’in 349 üst düzey yönetici ile yaptığı ‘Organisational Agility: How Business Can Survive and Thrive in Turbulent Times‘ anket çalışmasının da ortaya koyduğu gibi, üst düzey yöneticilerin hemen hemen hepsi (anket katılımcılarının %90’ı) şirketlerinin başarısı için organizasyonel çevikliğin kritik önem taşıdığını düşünüyor. Yine aynı çalışmaya göre, son yıllarda bir çok şirket (anket katılımcılarının %80’den fazlası), şirket genelinde iş yapış şekillerini ve organizasyonlarını çevikleştirmeye yönelik çalışmalar yürütüyor.

Peki, nedir bu Agile Management? 

Agile Management Mindset Workshop, sizleri Agile felsefesiyle tanıştırıyor ve yeni nesil yönetim modeline davet ediyor. Bakış açınızı sorgulatacak bu paradigma değişimi deneyimine şimdiden hazır olun!

Bu workshop ile ne öğreneceksiniz?

Agile bakış açısı gerçekte nedir?

Agile bir şirket ve özellikleri nelerdir?

Şirket kültürüne hayat vermek, Değerler Uygulamalar Haritası

Takım olmak

Kendi kendine organize olmak: takımları yetkilendirmek

Deneyselliğin gücü

Üretkenlik için ‘single focus’ kavramı

KAIZEN (sürekli iyileştirme) kültürü ve yalın (Lean) olmak

Organizasyonunuza ve süreçlerine hızlı bir bakış

Organizasyonunuzu ve süreçlerini geliştirmek için hızlı eylemler

Neden bu workshop’a katılmalısınız? 

Agile Management Mindset Workshop’ının katılımcılarına en etkin şekilde, “İşte bu!” anını yaşattığı birçok kez kanıtlanmıştır. Çünkü;

Öğrenmenin ve sürekli iyileştirmenin önemini uygulamalı olarak gösterir.

Harvard Üniversitesi’nde okutulan dünyaca ünlü iş vakaları üzerinden ilerler.

Deneyimsel öğrenme, katılımcılarını workshop süresince ve sonrasında da düşündürür.

“İşte bu!” etkisi, bakış açısı dönüşümünü tetikler.

Workshop boyunca yapılan aktivitelerle öğrenmenin 4 şekli işlenir:
– Fiziksel: deneyerek ve uygulayarak öğrenme
– İşitsel: konuşarak ve duyarak öğrenme
– Görsel: gözlemleyerek ve resmederek öğrenme
– Zihinsel: problem çözerek ve düşünerek öğrenme

Kimler Katılmalı?

Eğlenceli oyun ve egzersizlerle dolu olan bu workshop, takım olarak çalışma, üretkenlik ve yönetim konularında paradigma değişimi deneyimi arayışında olan üst kademe yöneticiler,birim müdürleri, takım liderleri, Scrum Master’lar, Product Owner’lar ve Agile takımları içindir. Workshop’a katılım için Agile yaklaşımlar konusunda bilgi veya deneyim gerekmemekle beraber, bilgi ve deneyim sahibi olanlar da temel bakış açılarını ve gerçekten Agile kültürünü ne kadar doğru içselleştirebildiklerini gözden geçirebilirler.

Not: Bu Workshop IT odaklı değil, yönetim bakış açısı odaklı olup tüm iş fonksiyonlarına yöneliktir.

Sertifikasyon:

Agile Management Mindset Workshop katılımcıları eğitim sonrası online sınavdan %80 ve üzeri başarılı bir skor alarak Agile Mindset sertifikasına sahip olabileceklerdir.


Biz Sizi Arayalım


Participants Feedback

Türk Telekom

"I had a chance to see benefits of applying Scrum in a small project during training. As a result it is time to apply to the real life. I am grateful to our trainers for his effective education, support and patience."
Project Manager, Türk Telekom

Denizbank

"I had previously attended Scrum training given by another training company. Even though the content of the class was very logical to me I had hard time applying in real life. Because class was lack of practical knowledge. However when I attended ACM's training I learnt how to use Scrum in a project and we discussed about the most common problems. Now I am able to confidently suggest applying Scrum in all our projects to our management."
Core Banking Business Development, Denizbank

Yemeksepeti

"Our entire IT team was trained 2 years ago. The course met our training expectations. We had sufficient knowledge for beginning process transition.."
Proje Manager, Yemeksepeti