Agile Management Mindset Workshop


Bilgi İçin Arayın - (212) 268 78 40


Agile Management Mindset Workshop – 1 gün

The Economist Intelligence Unit’in 349 üst düzey yönetici ile yaptığı ‘Organisational Agility: How Business Can Survive and Thrive in Turbulent Times‘ anket çalışmasının da ortaya koyduğu gibi, üst düzey yöneticilerin hemen hemen hepsi (anket katılımcılarının %90’ı) şirketlerinin başarısı için organizasyonel çevikliğin kritik önem taşıdığını düşünüyor. Yine aynı çalışmaya göre, son yıllarda bir çok şirket (anket katılımcılarının %80’den fazlası), şirket genelinde iş yapış şekillerini ve organizasyonlarını çevikleştirmeye yönelik çalışmalar yürütüyor.

Peki, nedir bu Agile Management? 

Agile Management Mindset Workshop, sizleri Agile felsefesiyle tanıştırıyor ve yeni nesil yönetim modeline davet ediyor. Bakış açınızı sorgulatacak bu paradigma değişimi deneyimine şimdiden hazır olun!

Bu workshop ile ne öğreneceksiniz?

Agile bakış açısı gerçekte nedir?

Agile bir şirket ve özellikleri nelerdir?

Şirket kültürüne hayat vermek, Değerler Uygulamalar Haritası

Takım olmak

Kendi kendine organize olmak: takımları yetkilendirmek

Deneyselliğin gücü

Üretkenlik için ‘single focus’ kavramı

KAIZEN (sürekli iyileştirme) kültürü ve yalın (Lean) olmak

Organizasyonunuza ve süreçlerine hızlı bir bakış

Organizasyonunuzu ve süreçlerini geliştirmek için hızlı eylemler

Neden bu workshop’a katılmalısınız? 

Agile Management Mindset Workshop’ının katılımcılarına en etkin şekilde, “İşte bu!” anını yaşattığı birçok kez kanıtlanmıştır. Çünkü;

Öğrenmenin ve sürekli iyileştirmenin önemini uygulamalı olarak gösterir.

Harvard Üniversitesi’nde okutulan dünyaca ünlü iş vakaları üzerinden ilerler.

Deneyimsel öğrenme, katılımcılarını workshop süresince ve sonrasında da düşündürür.

“İşte bu!” etkisi, bakış açısı dönüşümünü tetikler.

Workshop boyunca yapılan aktivitelerle öğrenmenin 4 şekli işlenir:
– Fiziksel: deneyerek ve uygulayarak öğrenme
– İşitsel: konuşarak ve duyarak öğrenme
– Görsel: gözlemleyerek ve resmederek öğrenme
– Zihinsel: problem çözerek ve düşünerek öğrenme

Kimler Katılmalı?

Eğlenceli oyun ve egzersizlerle dolu olan bu workshop, takım olarak çalışma, üretkenlik ve yönetim konularında paradigma değişimi deneyimi arayışında olan üst kademe yöneticiler,birim müdürleri, takım liderleri, Scrum Master’lar, Product Owner’lar ve Agile takımları içindir. Workshop’a katılım için Agile yaklaşımlar konusunda bilgi veya deneyim gerekmemekle beraber, bilgi ve deneyim sahibi olanlar da temel bakış açılarını ve gerçekten Agile kültürünü ne kadar doğru içselleştirebildiklerini gözden geçirebilirler.

Not: Bu Workshop IT odaklı değil, yönetim bakış açısı odaklı olup tüm iş fonksiyonlarına yöneliktir.

Sertifikasyon:

Agile Management Mindset Workshop katılımcıları eğitim sonrası online sınavdan %80 ve üzeri başarılı bir skor alarak Agile Mindset sertifikasına sahip olabileceklerdir.


Biz Sizi Arayalım


Katılımcı Görüşleri

Yapı Kredi Bankası

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu. Yaptığımız işler başka türlü de yapılabiliyormuş anladık. Bu iş yapış şeklimizi, daha iyi, daha yalın nasıl yaparız diye sorgulamamıza yol açtı. Bir diğer kazanım projeleri gerçekleştirirken değer odaklı bakış açısının yerleşmeye başlaması oldu. ACM bize dönüşümün nasıl yapılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Yazının devamını oku...
Teknoloji Genel Müdürü, Yapı Kredi

OBASE

Katıldığım Agile Proje Yönetimi ve Scrum Eğitiminde Scrum hakkında daha önce sahip olduğum ön yargılarım vardı, bu eğitimle birlikte ön yargılarımdan kurtuldum. Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.
Yazılım Uzmanı, OBASE

BKM

Katıldığım Product Backlog Management Eğitiminde hatalı uygulanan bir çok süreci görmüş oldum. Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.
Vice President, Fraud Management at BKM

Türk Telekom

"Bu eğitimle Scrum'ı küçük bir projede uygulayarak nasıl faydalar sağladığını birebir görme şansım oldu. Şimdi öğrendiklerimizi gerçek hayatta uygulama zamanı. Eğitmenimize etkili anlatımı, desteği ve sabrı için teşekkür ediyorum."
Proje Yöneticisi, Türk Telekom

Denizbank

"Daha önce farklı bir eğitim kurumu tarafından verilen Scrum eğitimine katılmıştım. Eğitimde anlatılanlar bana çok mantıklı gelmekle birlikte Scrum’ın gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verilmemiş olması nedeniyle öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekte çok zorlanmıştım. Bir süre sonra katıldığım ACM eğitimi sayesinde Scrum’ın bir projede nasıl uygulanması gerektiğini ve uygulamada sıklıkla yapılan hataları uçtan uca öğrendim. Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum."
Temel Bankacılık İş Geliştirme, Denizbank

Yemeksepeti

"Eğitimi 1.5 yıl önce tüm IT ekibi ile birlikte aldık. Eğitim beklentilerimizi karşıladı, süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı."
Proje Yöneticisi, Yemeksepeti