Uluslararası Sertifikalı SAFe Program Consultant (SPC) Eğitimi


Bilgi İçin Arayın - (212) 268 78 40


Scaled Agile Silver Partner
Bu eğitim, şirket içinde değişimi gerçekleştirecek kişiler ve danışmanlar için aşağıdaki konularda bir hazırlık niteliğindedir:

 • Kurumsal çevik dönüşüme liderlik etmek
 • Scaled Agile Framework®’ün (SAFe) uygulanması
 • Yöneticilerin Leading SAFe eğitimi almaları ve SAFe Agilist (SA) sertifikası verebilmeleri
 • Takımların SAFe ScrumXP eğitimi almaları ve SAFe Practioner (SP) sertifikası verebilmeleri

4 gün süren bu bu eğitimin ilk 2 günü yoğunlaştırılmış bir Leading SAFe Eğitimi’dir. Bunun amacı SAFe Program Consultant’ları (SPC), sertifikalarını aldıktan sonra Leading SAFe Eğitimi’ni vermeye ve SAFe Agilist’leri (SA) sertifikalandırmaya hazırlamaktır. Buna ek olarak, Scaled Agile Framework ve temelinde yatan yalın düşünce yapısı ile ürün geliştirme süreçlerini kullanarak kurumsal çevik dönüşümü gerçekleştirmek için gerekli bilgileri edineceksiniz. Eğitimden, framework’ün ilke ve pratiklerinin Çevik Takımları, Çevik Programları, Çevik Program Portfolyo Yönetimini ve Çevik Mimariyi nasıl desteklediğini öğrenerek ayrılacaksınız.

Sonraki 2 günde, SAFe’i program düzeyinde Agile Release Train ile belirlemek, planlamak ve uygulamak için gerekli bilgi birikimini edineceksiniz. Dahası, değer akışlarını belirlemek, organizasyonu hazırlamak, çevik programları başlatmak, ana etkinlikleri planlamak ve yürütmek, süreçleri efektif bir şekilde uygulamak ve sürekli program iyileştirmelerini ölçmek için gerekli brifingleri, eserleri ve şablonları edineceksiniz.

EĞİTİM HEDEFLERİ

Bu eğitim sonunda yapabilecekleriniz:

 • Kalite, çalışan etkileşimi ve üretkenliğin arttırmak, pazara çıkış hızını azaltmak için yalın, çevik ve ürün geliştirme akışı ilkelerinin uygulamak
 • Scaled Agile Framework’ü sunum, gerçek örnekler ve Scaled Agile uzmanlarının deneyimlerinden faydalanarak uygulamak
 • Sunulan bilgi ve örneklerden, önerilen kaynaklardan faydalanarak kurumsal dönüşüm için gerekli yetkinlikleri anlamak
 • Yazılım geliştiren ekiplerin içsel motivasyonunu aktive edecek en efektif liderlik yeteneklerini öğrenerek, bunları uygulamaya başlamak
 • Şirketin Agile Release Train’lerinin etrafında yer alacağı değer akışlarını bulmak
 • Organizasyon ve takımları, Agile Release Train’leri harekete geçirmeye hazırlamak
 • İlk Release Planning Meeting’i organize etmek
 • Programın kilit noktalarıyla etkileşim içinde “treni rayda tutmak”
 • Inspect and Adapt atölyeleriyle programı sürekli iyileştirmek
 • Organizasyonu program portfolyo yönetimi ile çevik mimari ilkeleriyle tanıştırmak
 • Dönüşümü desteklemek için gerekli liderlik yetkinliklerini geliştirmek

ÖN KOŞULLAR

SPC sertifikası almak için gerekli ön koşullar için tıklayın.

HEDEF KİTLE

Şirket içinde değişimi gerçekleştirecek kişiler, danışmanlar, yöneticiler ve çevik programları, kurumsal çevik-yalın dönüşüm insiyatifini uygulayacak liderler.

EĞİTMEN HAKKINDA

Michael Stump

Michael P. Stump
Managing Director – EMEA
Scaled Agile, Inc.

Results-driven and internationally experienced servant agile executive equipped with 14+ years of proven success across information technology strategy implementation, project management, team leadership and coaching, planning, software engineering, business development, budget administration. Consistently develop, implement and facilitate effective solutions, such as agile transformation and agile adoption, operational streamlining and sales in Europe, Americas and Asia based on trust and long-term customer relationships.


Biz Sizi Arayalım


Katılımcı Görüşleri

Yapı Kredi Bankası

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu. Yaptığımız işler başka türlü de yapılabiliyormuş anladık. Bu iş yapış şeklimizi, daha iyi, daha yalın nasıl yaparız diye sorgulamamıza yol açtı. Bir diğer kazanım projeleri gerçekleştirirken değer odaklı bakış açısının yerleşmeye başlaması oldu. ACM bize dönüşümün nasıl yapılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Yazının devamını oku...
Teknoloji Genel Müdürü, Yapı Kredi

OBASE

Katıldığım Agile Proje Yönetimi ve Scrum Eğitiminde Scrum hakkında daha önce sahip olduğum ön yargılarım vardı, bu eğitimle birlikte ön yargılarımdan kurtuldum. Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.
Yazılım Uzmanı, OBASE

BKM

Katıldığım Product Backlog Management Eğitiminde hatalı uygulanan bir çok süreci görmüş oldum. Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.
Vice President, Fraud Management at BKM

Türk Telekom

"Bu eğitimle Scrum'ı küçük bir projede uygulayarak nasıl faydalar sağladığını birebir görme şansım oldu. Şimdi öğrendiklerimizi gerçek hayatta uygulama zamanı. Eğitmenimize etkili anlatımı, desteği ve sabrı için teşekkür ediyorum."
Proje Yöneticisi, Türk Telekom

Denizbank

"Daha önce farklı bir eğitim kurumu tarafından verilen Scrum eğitimine katılmıştım. Eğitimde anlatılanlar bana çok mantıklı gelmekle birlikte Scrum’ın gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verilmemiş olması nedeniyle öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekte çok zorlanmıştım. Bir süre sonra katıldığım ACM eğitimi sayesinde Scrum’ın bir projede nasıl uygulanması gerektiğini ve uygulamada sıklıkla yapılan hataları uçtan uca öğrendim. Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum."
Temel Bankacılık İş Geliştirme, Denizbank

Yemeksepeti

"Eğitimi 1.5 yıl önce tüm IT ekibi ile birlikte aldık. Eğitim beklentilerimizi karşıladı, süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı."
Proje Yöneticisi, Yemeksepeti