Uluslararası Sertifikalı Leading SAFe Eğitimi


Bilgi İçin Arayın - (212) 268 78 40


Scaled Agile Silver Partner

ACM, Scaled Agile Framework’ün (SAFe) yaratıcısı, Scaled Agile, Inc.‘in partneridir.

Program seviyesinde, sertifikalı eğitmenler tarafından verilen 2 günlük Leading SAFe eğitimi, Scaled Agile Framework’ü (SAFe) kullanarak kurumsal Agile dönüşüm için gereken bilgileri içermektedir. Scaled Agile Academy tarafından akredite edilmiş olan bu eğitim ile katılımcıların, Certified SAFe Agilist sınavını geçebilecek seviyede bilgiye sahip olmaları amaçlanmaktadır.

EĞİTİMİN FAYDALARI

Bu eğitim ile Agile ürün geliştirme ve Agile portfolyo yönetimi becerilerine sahip bir organizasyona dönüştürmek için gerekli anlayışın kazanılması sağlanmaktadır. Böylece organizasyonun pazara çıkma süresini azaltarak, müşterilerine ve paydaşlarına sürekli değer akışını sağlayabilmesi hedeflenmektedir.

Bu eğitimin sayesinde katılımcılar aşağıdaki yetkinliklere sahip olacaklardır:

  • Üretkenliği, çalışanın katılımcılığını, pazara çıkış hızını, ve kaliteyi artırmak ve iyileştirmek için yalın, çevik ve ürün geliştirme prensiplerini uygulayabilmek
  • Scaled Agile uzmanlarının tecrübesi, verilen dersler ve gerçek örneklere dayanarak Scaled Agile Framework’ünü uygulayabilmek
  • Verilen bilgiler, sunulan örnekler ve tavsiye edilen kaynaklara dayanarak kurumsal dönüşüm için gerekli olan yetenekleri ve becerileri anlamak

SAFe Big Picture

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

  1. SAFe’e Giriş Scaled Agile Framework™ hakkında temel bilgiler
  2. Yalın Düşünce Yalın Yazılım Geliştirmeye ve Ürün Geliştirme Sürecine genel bir bakış
  3. Agile’ın Ölçeklendirilmesi Program ve portfolyo seviyesinde ölçeklendirmeye imkan tanıyan proje yönetimi ve ölceklendirme pratikleri içerikli deneysel yöntemler ve örnekleriyle “SAFe ScrumXP”.
  4. Agile Release Train Agile Release Train’lerin belirlenmesi, gerçekleştirilmesi ve uygulanması. Agile takımlardan oluşan grupların kurumsal ölçekte daha büyük değer akışları için kalite ve teslimat hızını optimize etmeleri
  5. Agile Portfolyo Yönetimi Strateji ve Yatırım Fonları ve Program Yönetimi için Agile Dönüşüm paternleri
  6. Büyük Çaplı Liderlik Büyük Çapta Kurumsal Yalın|Çevik Liderlik.

KİMLER KATILMALI

Leading SAFe eğitimi program ve portfolyo seviyesinde Agile pratiklere odaklanmaktadır. Kurumsal seviyede Lean Agile girişime liderlik edecek olan program ve portfolyo seviyesinde çalışanlara, yöneticilere, danışmanlara, koçlara ve Agile değişim temsilcileri için tasarlanmıştır.

Eğitime iş analistleri, yazılımcılar, yazılım mimarları, testçiler, proje yöneticileri, bilgi işlem yöneticileri, ve tüm diğer bilgi işlem çalışanları katılabilmektedir.

Bu eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar on-line Scaled Agile Academy ‘SAFe Agilist’ sınavını almaya hak kazanacaklardır.
Bu sınav kendi kendine çalışmayı ve gözden geçirmeyi gerektiren zorlu bir sınavdır. Bu sınavda başarılı olunması halinde Certified SAFe Agilists sertifikasına sahip olanların isimleri Certified SA sitesinde yayınlanacaktır.

Bu eğitime katılmak için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

EĞİTMEN HAKKINDA

Michael Stump

Michael P. Stump
Managing Director – EMEA
Scaled Agile, Inc.

Results-driven and internationally experienced servant agile executive equipped with 14+ years of proven success across information technology strategy implementation, project management, team leadership and coaching, planning, software engineering, business development, budget administration. Consistently develop, implement and facilitate effective solutions, such as agile transformation and agile adoption, operational streamlining and sales in Europe, Americas and Asia based on trust and long-term customer relationships.


Biz Sizi Arayalım


Katılımcı Görüşleri

Yapı Kredi Bankası

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu. Yaptığımız işler başka türlü de yapılabiliyormuş anladık. Bu iş yapış şeklimizi, daha iyi, daha yalın nasıl yaparız diye sorgulamamıza yol açtı. Bir diğer kazanım projeleri gerçekleştirirken değer odaklı bakış açısının yerleşmeye başlaması oldu. ACM bize dönüşümün nasıl yapılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Yazının devamını oku...
Teknoloji Genel Müdürü, Yapı Kredi

OBASE

Katıldığım Agile Proje Yönetimi ve Scrum Eğitiminde Scrum hakkında daha önce sahip olduğum ön yargılarım vardı, bu eğitimle birlikte ön yargılarımdan kurtuldum. Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.
Yazılım Uzmanı, OBASE

BKM

Katıldığım Product Backlog Management Eğitiminde hatalı uygulanan bir çok süreci görmüş oldum. Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.
Vice President, Fraud Management at BKM

Türk Telekom

"Bu eğitimle Scrum'ı küçük bir projede uygulayarak nasıl faydalar sağladığını birebir görme şansım oldu. Şimdi öğrendiklerimizi gerçek hayatta uygulama zamanı. Eğitmenimize etkili anlatımı, desteği ve sabrı için teşekkür ediyorum."
Proje Yöneticisi, Türk Telekom

Denizbank

"Daha önce farklı bir eğitim kurumu tarafından verilen Scrum eğitimine katılmıştım. Eğitimde anlatılanlar bana çok mantıklı gelmekle birlikte Scrum’ın gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verilmemiş olması nedeniyle öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekte çok zorlanmıştım. Bir süre sonra katıldığım ACM eğitimi sayesinde Scrum’ın bir projede nasıl uygulanması gerektiğini ve uygulamada sıklıkla yapılan hataları uçtan uca öğrendim. Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum."
Temel Bankacılık İş Geliştirme, Denizbank

Yemeksepeti

"Eğitimi 1.5 yıl önce tüm IT ekibi ile birlikte aldık. Eğitim beklentilerimizi karşıladı, süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı."
Proje Yöneticisi, Yemeksepeti