DevOps – Continuous Delivery (Sürekli Entegrasyon): Teori, Teknoloji ve Pratik


Bilgi İçin Arayın - (212) 268 78 40


DevOps Smart - Continuous Delivery Sürekli Entegrasyon yazılıma bütünsel bir yaklaşım getiren ve kurumların faaliyet şekli üzerinde önemli etkisi olan karmaşık bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. İki günlük eğitim, Sürekli Entegrasyon pratikleri ve tekniklerini tanıtmak, bu konseptler üzerinde daha derin bir anlayışı paylaşmak üzere tasarlanmıştır. Bu eğitim şirketinizin kalite ve verimliliğini arttırmasına, yazılım geliştirme süreçlerindeki riskleri ise azaltmasına destek olacaktır. Bunların da ötesinde, şirketinizin inovasyon gücünü arttırmaya ve kullanıcı memnuniyetini yükseltmeye yönelik teknikleri aktaracaktır.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

 • Sürekli Entegrasyon nedir, nasıl işinize yarar?
 • Çevrim Zamanı (Cycle Time) ve deneyselliğin temel önemi
 • Dağıtım hattının anatomisi
 • Arttırımlı (iterative) yazlım geliştirme ve akışı beslemek
 • Dağıtım stratejileri
 • Etkin kabul testi
 • Etkin TDD
 • Çevrim zamanının değişim aracı olarak kullanımı
 • Canlı ortamda deneyler
 • Arttırımlı tasarım teknikleri, karmaşık sistemlerin adım adım geliştirilmesi
 • Kültürü değiştirme stratejileri

KİMLER KATILMALI

Eğitimin ana hedef kitlesi ‘değişim liderleri’, ‘uzman yazılım geliştiriciler’, ‘yazılım mimarları’, ‘Agile takımları’ ve ‘operasyon takımları’dır.


Biz Sizi Arayalım


Katılımcı Görüşleri

Yapı Kredi Bankası

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu. Yaptığımız işler başka türlü de yapılabiliyormuş anladık. Bu iş yapış şeklimizi, daha iyi, daha yalın nasıl yaparız diye sorgulamamıza yol açtı. Bir diğer kazanım projeleri gerçekleştirirken değer odaklı bakış açısının yerleşmeye başlaması oldu. ACM bize dönüşümün nasıl yapılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Yazının devamını oku...
Teknoloji Genel Müdürü, Yapı Kredi

OBASE

Katıldığım Agile Proje Yönetimi ve Scrum Eğitiminde Scrum hakkında daha önce sahip olduğum ön yargılarım vardı, bu eğitimle birlikte ön yargılarımdan kurtuldum. Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.
Yazılım Uzmanı, OBASE

BKM

Katıldığım Product Backlog Management Eğitiminde hatalı uygulanan bir çok süreci görmüş oldum. Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.
Vice President, Fraud Management at BKM

Türk Telekom

"Bu eğitimle Scrum'ı küçük bir projede uygulayarak nasıl faydalar sağladığını birebir görme şansım oldu. Şimdi öğrendiklerimizi gerçek hayatta uygulama zamanı. Eğitmenimize etkili anlatımı, desteği ve sabrı için teşekkür ediyorum."
Proje Yöneticisi, Türk Telekom

Denizbank

"Daha önce farklı bir eğitim kurumu tarafından verilen Scrum eğitimine katılmıştım. Eğitimde anlatılanlar bana çok mantıklı gelmekle birlikte Scrum’ın gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verilmemiş olması nedeniyle öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekte çok zorlanmıştım. Bir süre sonra katıldığım ACM eğitimi sayesinde Scrum’ın bir projede nasıl uygulanması gerektiğini ve uygulamada sıklıkla yapılan hataları uçtan uca öğrendim. Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum."
Temel Bankacılık İş Geliştirme, Denizbank

Yemeksepeti

"Eğitimi 1.5 yıl önce tüm IT ekibi ile birlikte aldık. Eğitim beklentilerimizi karşıladı, süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı."
Proje Yöneticisi, Yemeksepeti