Agile Liderlik Eğitimi


Bilgi İçin Arayın - (212) 268 78 40


Agile Liderlik Eğitimi (1 gün), Yöneticiler İçin

The Economist Intelligence Unit’in 349 üst düzey yönetici ile yaptığı ‘Organisational Agility: How Business Can Survive and Thrive in Turbulent Times’ anket çalışmasının da ortaya koyduğu gibi, üst düzey yöneticilerin hemen hemen hepsi (anket katılımcılarının %90’ı) şirketlerinin başarısı için organizasyonel çevikliğin kritik önem taşıdığını düşünüyor. Yine aynı çalışmaya göre, son yıllarda bir çok şirket (anket katılımcılarının %80’den fazlası), şirket genelinde iş yapış şekillerini ve organizasyonlarını çevikleştirmeye yönelik çalışmalar yürütüyor.

Peki, nedir bu organizasyonel çeviklik ve yöneticiler bu yeni modelin içerisinde nasıl konumlanmaktadırlar?
Agile Liderlik Eğitimi, sizleri Agile felsefesiyle tanıştırıyor ve yeni nesil yönetim modeline davet ediyor. Bakış açınızı sorgulatacak bu paradigma değişimi deneyimine şimdiden hazır olun!

Bu eğitim ile ne öğreneceksiniz?

 • Agile bakış açısı gerçekte nedir, buna neden ihtiyacımız var?
 • Değer akışının ve deneyselliğin gücü
 • Verimlilik ve üretkenlik bakış açısı
 • Üretkenlik için odaklanma
 • Kendi kendine organize olan takımlar
 • Takım bazlı organizasyonlar
 • Yeni çalışma şekli ve yönetimin yeni rolü
 • Çevik ölçümleme ve performans
 • KAIZEN (sürekli iyileştirme) kültürü ve yalın (Lean) olmak
 • Organizasyonunuzu ve süreçlerini geliştirmek için hızlı eylemler

Neden bu eğitime katılmalısınız?

Agile Liderlik Eğitimi katılımcılarına yeni dünya ekonomisinde karşılaşmakta oldukları kompleks problemleri nasıl yönetebileceklerini, bu kompleks problemleri etkin bir şekilde ele alarak nasıl hızlı ve sürekli değer akışını sağlayacaklarını paylaşır

Bu eğitim;

 • inovasyon yetkinliklerinin ve pazara çıkış hızının artırılması,
 • kalitenin iyileştirilmesi,
 • ekip motivasyonun sağlanması,
 • müşteri deneyiminin artırılması,
 • ve de rekabette öne geçilebilmesi için

mevcut yöntemlerinizi sorgulatacak ve yeni pratiklerle birlikte çalışma şeklinizi değiştirecektir.

Kimler Katılmalı?

Eğlenceli tartışma ve egzersizler ile dolu bu eğitim takım olarak çalışma, üretkenlik ve yönetim konularında paradigma değişimi deneyimi arayışında olan üst kademe yöneticiler, birim müdürleri ve takım liderleri içindir. Eğitime katılım için Agile yaklaşımlar konusunda bilgi veya deneyim gerekmemekle beraber, bilgi ve deneyim sahibi olanlar da temel bakış açılarını ve gerçekten Agile kültürünü ne kadar doğru içselleştirebildiklerini gözden geçirebilirler.


Biz Sizi Arayalım


Katılımcı Görüşleri

Yapı Kredi Bankası

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu. Yaptığımız işler başka türlü de yapılabiliyormuş anladık. Bu iş yapış şeklimizi, daha iyi, daha yalın nasıl yaparız diye sorgulamamıza yol açtı. Bir diğer kazanım projeleri gerçekleştirirken değer odaklı bakış açısının yerleşmeye başlaması oldu. ACM bize dönüşümün nasıl yapılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Yazının devamını oku...
Teknoloji Genel Müdürü, Yapı Kredi

OBASE

Katıldığım Agile Proje Yönetimi ve Scrum Eğitiminde Scrum hakkında daha önce sahip olduğum ön yargılarım vardı, bu eğitimle birlikte ön yargılarımdan kurtuldum. Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.
Yazılım Uzmanı, OBASE

BKM

Katıldığım Product Backlog Management Eğitiminde hatalı uygulanan bir çok süreci görmüş oldum. Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.
Vice President, Fraud Management at BKM

Türk Telekom

"Bu eğitimle Scrum'ı küçük bir projede uygulayarak nasıl faydalar sağladığını birebir görme şansım oldu. Şimdi öğrendiklerimizi gerçek hayatta uygulama zamanı. Eğitmenimize etkili anlatımı, desteği ve sabrı için teşekkür ediyorum."
Proje Yöneticisi, Türk Telekom

Denizbank

"Daha önce farklı bir eğitim kurumu tarafından verilen Scrum eğitimine katılmıştım. Eğitimde anlatılanlar bana çok mantıklı gelmekle birlikte Scrum’ın gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verilmemiş olması nedeniyle öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekte çok zorlanmıştım. Bir süre sonra katıldığım ACM eğitimi sayesinde Scrum’ın bir projede nasıl uygulanması gerektiğini ve uygulamada sıklıkla yapılan hataları uçtan uca öğrendim. Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum."
Temel Bankacılık İş Geliştirme, Denizbank

Yemeksepeti

"Eğitimi 1.5 yıl önce tüm IT ekibi ile birlikte aldık. Eğitim beklentilerimizi karşıladı, süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı."
Proje Yöneticisi, Yemeksepeti