Agile: Herkes içindir!


Bilgi İçin Arayın - (212) 268 78 40


Agile: Herkes içindir! tüm sektörlerde, tüm departmanların üzerinde çalıştığı kompleks projeleri zamanında ve yüksek ROI ile, esnek bir şekilde yönetme becerisi kazandırmayı hedefler.

Bu eğtim, Agile teknikleri ve Agile temeline derinlemesine odaklanan Agile Manifesto’nun yazarlarından Arie van Bennekum tarafından verilmektedir.

Agile yaklaşımlar, proje gereksinimlerini tekrarlı bir yapıda yerine getirmesi ve artırımlı (incremental) teslimat yaklaşımıyla bilinir. Müşteri, bütün ürünün tamamlanması beklenmeden projeden ilk ticari getiriyi sağlayabilir. Zaman, maliyet ve kalite değişkenleri sabit kalırken, Agile’ın esnek yapısı sayesinde değişen ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde gereksinimler farklılaşabilir. Scrum, Agile şemsiyesinin altındaki birçok yöntemden biridir.

Agile: Herkes içindir!, müşteriyle ilk temastan, Scrum ile ürünün geliştirilmesine ve müşteriye teslimine kadar tüm süreçlerde Agile ilkeleri ve konsepti dahilinde verimli, teslimat odaklı yaklaşımı anlatır.

EĞİTİMİN FAYDALARI

Özel proje ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde, tüm teslim sürecini biçimlendirme yetkinliği kazandırır.

 • Takıma yardımcı olan, takım gelişimini sağlayan, liderlik görevini iyi kavramış her proje yöneticisinin yapması gerektiği gibi; takımla omuz omuza çalışmayı öğretir.
 • Agile Consortium tarafından hazırlanan, uluslararası geçerliliği olan Agile Foundation sertifika sınavına katılım hakkı sunar.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Eğitim, katılımcıların Agile felsefesi, proje döngüsü ve terimleri hakkında bilgi edinmelerini sağlarken; egzersizlerle anlatılan konuları pekiştirir ve zihin dostu bir öğrenme ortamı yaratır.

1. Gün

 • Başlangıç ve giriş; hedeflerin belirlenmesi
 • Eğitim Backlog’unun belirlenmesi
 • Agile’ın arkasında yatan düşünce; NEDEN’i anlamak
 • İnteraktif vaka çalışması; mevcut projelerle bağlantı kurma
 • Temeller; NE’yi anlamak
 • Interaktif vaka çalışması; mevcut projelerde durum yönetimi
 • Özünde Agile olması; NASIL’ı anlamak
 • İnteraktif vaka çalışması; mevcut projelerde kalite
 • Günün değerlendirmesi

2. Gün

 • Agile Proje Yönetimi; takımla nasıl çalışılacağını öğrenme
 • Münazara; mevcut proje takımlarındaki sorunlar
 • Görevler ve sorumluluklar; süreç ve etkileşimi anlama
 • SnowMan’in yaratılması
 • Agile proje döngüsü
 • Vaka çalışması; mevcut projelerde durum yönetimi
 • Agile’de gereksinimlerin akışı
 • Alıştırma; yönetim temsilcileriyle gereksinimlerin modellenmesi
 • Günün değerlendirmesi

KİMLER KATILMALI

Bu eğitim tüm sektörlerden, mevcut proje süreçlerinde iyileştirme arayışlarında olan, bu doğrultuda Scrum konusunda bilgi edinmek isteyen, ya da Scrum uygulamakta olan tüm organizasyonlara ve çalışanlarına yöneliktir. Bu eğitime katılmak için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

EĞİTMEN HAKKINDA

Arie_van_BennekumArie pragmatik yaklaşımları disiplin ve sağduyu ile kullanır. Agile Manifesto yazarlığını, Agile Proje Yönetimi ve Kullanıcı Katılımı alanlarında uzmanlaşmasını buna borçludur. Avrupalı bir Agile koçluk takımı olan Agile in the Core’un düşünce lideri ve Uluslararası Agile Konsorsiyumu’nun başkanı olan Arie; konuşmalarında, sunumlarında, uygulamalarında ve eğitimlerinde Agile’ın gerçek temeline ve amaçlarına odaklanmaktadır.


Biz Sizi Arayalım


Katılımcı Görüşleri

Yapı Kredi Bankası

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu. Yaptığımız işler başka türlü de yapılabiliyormuş anladık. Bu iş yapış şeklimizi, daha iyi, daha yalın nasıl yaparız diye sorgulamamıza yol açtı. Bir diğer kazanım projeleri gerçekleştirirken değer odaklı bakış açısının yerleşmeye başlaması oldu. ACM bize dönüşümün nasıl yapılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Yazının devamını oku...
Teknoloji Genel Müdürü, Yapı Kredi

OBASE

Katıldığım Agile Proje Yönetimi ve Scrum Eğitiminde Scrum hakkında daha önce sahip olduğum ön yargılarım vardı, bu eğitimle birlikte ön yargılarımdan kurtuldum. Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.
Yazılım Uzmanı, OBASE

BKM

Katıldığım Product Backlog Management Eğitiminde hatalı uygulanan bir çok süreci görmüş oldum. Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.
Vice President, Fraud Management at BKM

Türk Telekom

"Bu eğitimle Scrum'ı küçük bir projede uygulayarak nasıl faydalar sağladığını birebir görme şansım oldu. Şimdi öğrendiklerimizi gerçek hayatta uygulama zamanı. Eğitmenimize etkili anlatımı, desteği ve sabrı için teşekkür ediyorum."
Proje Yöneticisi, Türk Telekom

Denizbank

"Daha önce farklı bir eğitim kurumu tarafından verilen Scrum eğitimine katılmıştım. Eğitimde anlatılanlar bana çok mantıklı gelmekle birlikte Scrum’ın gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verilmemiş olması nedeniyle öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekte çok zorlanmıştım. Bir süre sonra katıldığım ACM eğitimi sayesinde Scrum’ın bir projede nasıl uygulanması gerektiğini ve uygulamada sıklıkla yapılan hataları uçtan uca öğrendim. Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum."
Temel Bankacılık İş Geliştirme, Denizbank

Yemeksepeti

"Eğitimi 1.5 yıl önce tüm IT ekibi ile birlikte aldık. Eğitim beklentilerimizi karşıladı, süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı."
Proje Yöneticisi, Yemeksepeti